Paskelbta Pakomentuoti

Gidas: ką turime žinoti prieš įsigyjant pirmąjį voriuką

TARANTULAI KAIP AUGINTINIAI

Daugelis žmonių išgirdę žodį voras, pašėlsta! Arachnofobija yra natūrali baimė, kuri slypi daugelyje mūsų. Nuo mažens mus mokė bijoti šių padarų, dėl to, kaip bauginančiai jie gali atrodyti (ir ne veltui). Tačiau, taip yra dėl menkų žinių apie tarantulus. Nors šiais laikais informacijos apie vorus apstu, tik nedaugelis varginasi jais domėtis, dėl su vorais siejamos baimės. Yra daugiau nei 900 rūšių Theraphosidae vorų, tai tiesiog kategorija, kuriai priklauso Tarantulai.

KAS TARANTULUS PADARO TOKIAIS NUOSTABIAIS

Tarantulai yra išskirtinė rūšis, todėl šios rūšies vorus sunku supainioti su kitais. Paskutiniu metu, šie egzotiški augintiniai vis labiau populiarėja, todėl jų paklauso gerokai padidėjo. Tarantulai beveik jokių garsų neskleidžiantys padarai, kurie nereikalauja daug erdvės, jų maitinimas nereikalauja didelių išlaidų. Dauguma Tarantulų yra paklusnūs, šis bruožas ypač palengvina rūpinimąsi jais, vis dėlto, nerekomenduojama jų bereikalo erzinti. Jeigu mėgstate išsiskirti iš minios, toks augintinis kaip tik jums.

DALYKAI, KURIE GALI ATBAIDYTI

 •  REIKALINGAS GYVAS GROBIS

Ar jus trikdo vaizdais, kai auka praryjama gyva?  Kai kuriems augintinių laikytojams, tai nesukelia didelio rūpesčio, tačiau kitiems, toks vaizdas nėra itint malonus. Tarantulai privalo maitintis gyvu grobiu (labai retais atvėjais jie matinasi negyvu grobiu, dažniausiai, kai būna jauni), abiem atvejais maisto privalote parūpinti jūs. Jums reikės patikimo svirplių ar kito gyvo grobio tiekėjo. Maitinti šiuos vorus laukiniais svirpliais nėra gera mintis, laukiniai svirpliai gali turėti įvairių patogenų, kurie gali pakenkti jūsų augintiniui.

 •  GLOSTYTI NET NEBANDYKITE

Išgirdus žodį augintinis, mes iškart pagalvojame apie glostymą ir žaidimus. Jeigu jūs irgi taip manote, šiuos augintinius geriau pamirškite. Nors Tarantulai yra paklusnūs, juos lengva išgąsdinti bandant juos paimti į rankas, jie pradės raityis ir muistytis. Kritimai šiems vorams beveik visada baigiasi mirtimi, nes jų pilvelis trūksta ypač lengvai. Kai Tarantulai jaučia pavojų, jie meta plaukus, trindami galinę kojų porą, vėliau šiuos plaukus sviedžia į užpuoliko pusę. Tokios gynybos dažniausiai pakanka atbaidyti daugeliui užpuolikų. Žmonėms šie plaukai gali sukelti skausmingą, bet laikiną išbėrimą. Tarantulai gali ir būtinai įkas jums, jei tik jausis nesaugiai. Nors šie vorai nuodingi, jų nuodai skirti pribaigti žymiai mažesniam grobiui nei jūs.

 • ŠAUNŪS TRIUKAI IR BĖGIOJIMAS LAISVĖJE

Ar jums patinka aktyvūs augintiniai, kurie moka įvairių triukų ir, kuriuos galite laisvai paleisti namuose? Išskyrus gyvo grobio medžiojimą ir jų ėdimą, Tarantulai didžiąja laiko dalį visiškai nieko neveikia. Nors terariume Tarantulai atrodo nerangūs, vos pabėgę į laisvę jie žaibiškai greitai bėgs ieškoti slėptuvės. Todėl, rekomenduojama valyti terariumą tokioje vietoje, kad jūsų augintinis negalėtų pasprukti ir pasislėpti tamsiame jūsų namo kampelyje. Taigi, nebent esate nieko prieš, kad savo augintinį galėsite tik stebėti ir prie jo beveik neprisiliesti, priešingu atveju, šie augintiniai ne jums.  

DAR VIS NORITE TOKIO AUGINTINIO?

Laikykitės šių aštuonių patarimų, kurie yra esminiai renkantis ir rūpinantis jūsų nauju geriausiu draugu.

 1. Patelės gyvena ilgiau, žymiai ilgiau;
 2. NEIMKITE Tarantulo į rankas, nebent tai yra būtina;
 3. NELIESKITE jautrių kūno vietų (akių, nosies) po fizinio kontakto su Tarantulu;
 4. Kritimas gali būti mirtinas Tarantului;
 5. Maistas turi būti pašalintias kas 24 valandas po kontakto su Tarantulu;
 6. Indas su vandeniu yra labai svarbu;
 7. Įkandimai nėra mirtini, tačiau gali sukelti alerginę reakciją;
 8. Visada plaukite rankas po kontakto su Tarantulu.

REKOMENDUOJAMOS RŪŠYS PRADEDANTIESIEMS

Keletas rekomenduojamų rūšių, tiems, kurie nori pradėti užsiimti šiuo hobiu. Šios rūšys yra rekomenduojamos, dėl jų puikaus temperamento ir paklusnaus elgesio. Nors visos šios rūšys turi plaukelius, kuriais gali apsiginti, jie geriau pabėgs nei kovos.

 • EUPALAESTRUS CAMPESTRATUS
 • BRACHYPELMA ALBOPILOSUM
 • CHROMATOPELMA CYANEOPUBESCENS
 • AVICULARIA VERSICOLOR
 • BRACHYPELMA SMITHI

Pabaigai, Tarantulai yra puikūs augintiniai, tačiau todėl, kad auginti Tarantulą yra neįprasta, tinkamai prižiūrėti juos gali būti sudėtinga. Žmonės, kurie daug ir kruopščiai ieško informacijos apie juos dominančią rūšį, dažniausiai būna apdovanojami sveiku ir įspūdingu augintiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *