Paskelbta

Sužeistas paukštis – namuose. Kaip prižiūrėti?

Turbūt ne kartą teko matyti sužeistą paukštelį, kuris sunkiai juda. Ką daryti tokiu atveju? Būtinai bandyti jam padėti, kadangi taip galite išgelbėti jo gyvybę. Trumpai aptarsime svarbiausius niuansus, kuriuos reikia žinoti radus sužeistą paukštelį.

Ko reikia sužeistam gyvūnui? Svarbiausia:

1.       Kuo daugiau šilumos.

2.       Žinoma, ramybės ir kad niekas jo negąsdintų.

3.       Geriausiai tinkama vieta yra prietema.

4.       Maistas ir vanduo.

Paukštį galite laikyti kartoninėje dėžėje. Svarbu namuose rasti tokią vietą, kurioje jis būtų visiškai saugus, niekas jo negąsdintų. Žinoma, dėžė turi būti didelė, kad paukštis joje gerai jaustųsi, kad galėtų apsisukti ir net paskristi. Atsiminkite, kad gyvūnas tuštinasi, tad būtinai dėžutės dugną išklokite laikraščiais. Taip pat juos keiskite reguliariai, kad paviršius visada būtų švarus

Paukštis pagis kur kas greičiau – jeigu tinkamai jį maitinsite. Netinkamas maistas gali ne tik iššaukti dar daugiau sveikatos problemų, tačiau net ir jį numarinti. Pirmiausia reikia atpažinti paukštį ir tada priklausomai nuo veislės parinkti tinkamiausią lesalą.

Žvirblis, kikilis, dagilis

Žvirblis

Nedideli paukščiukai gali būti maitinami labai skirtingo tipo grūdais arba milčiumi. Geriausiai tinka milčiaus jaunikliai, kadangi tuomet paukščiui bus paprasčiau juos suvirškinti.

 Zylės

Zylės

Lietuvoje gana dažnai randamos sergančios zylės. Paprasčiausiai šį paukštį yra labai lengva atpažinti. Jam puikiai tinka milčiai, taip pat – sliekai. Žinoma, jeigu radote vėsiuoju metų laiku – tokiu atveju milčiai yra geriausias ir paprasčiausias pasirinkimas.

Balandis

Balandis

Šio tipo paukščiams taip pat labai puikiai tinka įvairiausio tipo grūdai. Papildomai galima vaišinti ir tuo pačiu milčiumi.  Kadangi paukščiai yra dideli – jiems tiks ir svirpliai.

Varna, kėkštas

Varna

Šie paukščiai yra visaėdžiai, tačiau labiausiai mėgsta mėsiškus gaminius. Galima ne tik papjaustyti žalios mėsos, tačiau ir duoti svirplius. Tiesa, jie turi būti negyvi, kadangi sergantis paukštis negebės pagauti ir suvalgyti.

Laukiniai paukščiai: gulbė, antis…

Juodoji antis

Taip pat susižeidžia ir laukiniai paukščiai. Nors geriausia dėl jų priežiūros yra kreiptis į specialistus, tačiau kai kuriais atvejais galite bandyti pasirūpinti ir pats. Tokio tipo paukščiams puikiai tinka ne tik anksčiau minėti vabzdžiai, tačiau ir įvairūs žalumynai. Pavyzdžiui, špinatai, taip pat – kukurūzai.

Milčiaus bei svirplių galite įsigyti pas mus.