Paskelbta

Ką valgo tarantulas?

Mažo voriuko auginimas namuose – tikras džiaugsmas. Tai judrus, protingas ir tikrai draugiškas gyvūnas. Tačiau jis reikalauja nemažai dėmesio, tad pirmiausia reikia įvertinti savo galimybes, o tik paskui nuspręsti – ar gebėsite juo pasirūpinti.

Tarantula

Tinkama aplinka – pirmas žingsnis, tinkamas maistas ir jo pateikimas – antras žingsnis. Dažniausiai pirmas žingsnis net lengvesnis už antrą, kadangi sveika mityba svarbi kiekvienam organizmui. O ką daryti, kai augintinis valgo neįprastą Jums maistą?

Maži voriukai turi būti maitinami tiek, kiek jie nori. Žinoma, saikas visada egzistuoja, tačiau mažieji auga, tad reikia nepamiršti jų palepinti. Kuomet voras jau bus pilnai suaugęs – tuomet puikiai užtenka per savaitę jį maitinti vieną arba du kartus priklausomai nuo to – kas sudaro jo meniu. Kai vizualiai matyti, kad voro pilvukas yra sumažėjęs – būtinai pasiūlykite jam maistelio.

Nors nauji tyrimai rodo, kad didelis voras gali būti nevalgęs net vienerius metus, tačiau nereikėtų bandyti jo sveikatos ribų. Jeigu maisto reikia rečiau, tai vanduo – būtinas. Voras visada turi turėti galimybę atsigerti vandens.

Tarantula

Taigi, įdomiausia dalis yra išsiaiškinti – ką voras valgo? Meniu gali būti labai įvairus, tačiau bene geriausias pasirinkimas yra svirpliai, kurie aprūpina vorą ne tik taip reikalingais baltymais, tačiau ir kitomis medžiagomis. Puikiai jam tinkami svirpliai yra: bananiniai, (Gryllodes sigillatus), naminiai (Acheta domestica), jamaikos (Gryllus assimilis) ir kt.

Bananiniai svirpliai

Svarbiausia atsiminti, kad svirpliai turi būti „patiekiami“ gyvi, kadangi medžiojimas yra svarbi kiekvieno voro gyvenimo ciklo dalis. Tarantulai ne tik negali valgyti nebegyvo maisto, tačiau juolab tokio, kuris yra termiškai apdorotas. Pamatęs gyvą maistą tarantulas net ir gyvendamas nelaisvėje atlieka tuos pačius procesus kaip ir jo giminaičiai gamtoje. Jis pamato jį, užkrečia grobį žandomis, galiausiai, įpurškia nuodų, kurie suparalyžiuoja svirplius.

Valgymo metu tarantula išskiria fermentus, kurie suskaido grobį. Galiausiai, pasiekęs žarnyną maistas virškinamas, išskiriamos naudingosios medžiagos, fermentai patenka į kraują, o jis medžiagas išnešioja po visą kūną. Taip Jūsų augintinis atrodo žvalus, yra sveikas bei laimingas. Dažniausiai baigęs valgyti jis mažus likučius suformuoja į rutuliuką, kurį pašalinti iš terariumo turėtų šeimininkas.