Paskelbta

Teksaso raguotieji driežai / Phrynosoma cornutum

Šie driežai taip pat žinomi kaip „raguotosios rupūžės“, dėl plokščios savo išvaizdos. Tai neįprasti Iguanų šeimos nariai, kurie užpildo ypatingą ekologinę nišą. Plokščias ir margas kūnas padeda jiems slapstytis smėlyje ar žvyre. Dygliai esantys ant nugaros plėšrūnams nekelia apetito ir juos atbaido, ypač kai driežai išsipūčia ir atrodo gerokai didesni.

Teksaso raguotieji driežai minta įvairiais smulkiais vabzdžiais, daugiausiai skruzdėmis, milčiaus bei zoofobusų lervomis. Dėl tokių maitinimosi įpročių, juos auginantiems žmonėms gali kilti rūpesčių, nes vienas driežas suėda tūkstančius skruzdėlių per dieną. Ši kliūtis didžiausia, neleidžianti šiems driežams tapti populiaria rūšimi. Pastaruoju metu nelaisvėje auginami jaunikliai geriau aklimatizuojasi prie auginimo sąlygų ir įvairesnio maisto. Teksaso raguotieji driežai geria rasos ir lietaus vandenį.


Vivariume rekomenduojama palikti kuo daugiau atviro ploto, su minimaliu skaičiumi dekoracijų, šiems driežams šakos laipiojimui nėra būtinos. Šildymosi lempa turėtų būti vienoje aptvaro pusėje, rekomenduojama temperatūra – 37 °C. Teksaso raguotieji driežai aktyvūs būna tik dienos metus. Jų aptvarą tvarkykite tik tada, kai jie pripras gyventi naujoje aplinkoje.

Charakteristikos:

Šeima: Iguanos
Dydis: Nuo 8 iki 12 centimetrų
Paplitimas: Pietų ir centrinė JAV, Meksika
Buveinės: Atviros pievos, pusdykumės
Gyvenimo trukmė nelaisvėje: Iki 2 metų
Priežiūros sudėtingumas: Rekomenduojama laikyti pažengusiems