Paskelbta

Kas yra zoofobusai?

Zoofobusų biologinis apibrėžimas: nariuotakojai (Arthropoda), klasė – vabzdžiai (Insecta), būrys – vabalai (Coleoptera), šeima – juodvabaliai (Tenebrionidae).

Nors šie vabzdžiai yra paplitę Centrinėje ir Pietų Amerikoje, tačiau šiuo metu juos galima įsigyti bet kur. Taip pat – ir pas mus. Lervučių ilgis siekia apie 60 mm, o užaugusių vabalų – iki 34 mm.

Zoofobusai

Šie vabalai yra vieni labiausiai paplitusių žmonių tarpe, kurie juos augina savoms reikmėms. Kas tai lemia? Paprasta priežiūra, lengvas dauginimasis, juolab, kad šių lervų panaudojimas – labai įvairus. Nuo patiekalų sau iki savo augintiniams, gyvuliams.

Juos galima veisti paprastose dėžėse: plastikinėse, stiklinėse, kartoninėse… Svarbiausia – sandarumas, tačiau taip pat ir gera ventiliacija. Indo aukštis turėtų siekti apie 20 cm. užteks vietos substratui, tačiau neišlys iš dėžutės.

Substrato paruošimui geriausiai tinka durpių bei drožlių mišinys, kuris turi būti maišomas 1:1 santykiu. Svarbu tikrinti, kad jis niekada nebūtų labai sausas, tad tiek substratą, tiek dėžutėje esančius augaliukus reikia nuolatos purkšti vandeniu, palaikyti reikalingą drėgmę. Kartą per savaitę arba dvi substratas taip pat turi būti persijodamas, kad liktų drėgnas bei purus.

Zoofobusai

Svarbu pasirūpinti ne tik tinkama vadžių auginimo aplinka, tačiau ir maistu. Kadangi lervutės yra visaėdės – tai irgi nebus sudėtinga. Joms tinka organinės atliekos: lupenos, dribsniai, salotos ir kt. Jos taip pat mėgsta morkas tačiau svarbiausia yra saikas. Kai kurie net jas maitina su akvariuminėms žuvims skirtu maistu.

Tiek zoofobusų lervos, tiek vabalai dažniausiai perkami arba auginami gyvuliams šerti, taip pat, egzotiškiems gyvūnams maitinti. Jie puikus baltymų šaltinis vėžiagyviams, vorams, svirpliams, taip pat, skirtingo tipo paukščiams.  Žinoma, dėl baltymų kiekio jas vis dažniau išbando ir žmonės. Pas mus taip pat galite rasti daug patarimų – kaip skaniai pasigaminti vabzdžius, tad išbandykite ir papildykite savo kasdieninę mitybą skaniais bei ypač sveikais patiekalais ir zoofobusų lervų.