Kaip žinia, daugelis paukščių minta vabzdžiais. Nesvarbu ar šie vabzdžiai yra švieži, ar džiovinti, jie vis tiek yra maistingas užkandis kiekvienam paukščiui. Ypač vasariniams paukščiams.
Apie milčiaus lervas
Milčiaus lervos (Tenebrio molitor) yra vabalų lervos. Jos dar kitaip yra vadinamos tamsiaisiais vabalais arba tenebrio vabalais. Pačios lervos dar gali būti vadinamos geltonosiomis lervomis arba auksiniais kirminais. Šios lervos yra tikras auksas jas itin mėgstantiems paukščiams. Šios lervos yra maždaug 2,5 – 3.8 cm ilgio ir jos yra geras baltymų šaltinis, kuris yra reikalingas paukščių raumenų vystymuisi.
Paukščiai, valgantys milčiaus lervas
Tikėtina, jog bet kuris paukštis mėgsta milčiaus lervas. Dauguma paukščių augintojų, pvz. vištų augintojai maitina savo viščiukus milčiaus lervomis, nes vabzdžių baltymas yra būtinas tinkamam viščiukų augimui ir vystymuisi. Šie paukščiai minta milčiaus lervomis:
- rytų ir vakarų mėlynieji paukščiai;
- indigo startos;
- pilkagalviai strazdai;
- zylės;
- musinukės;
- svilikai su rausva ar raudona papilve;
- šiauriniai strazdai;
- vilkučiai;
- volungės;
- amerikietiškos arba europietiškos liepsnelė;
- tanagros;
- titmice;
- mėlynosios didžiosios zylės;
- paukščiai giesmininkai;
- karietaitės.
Nors ir ne visi šie aukščiau paminėti paukščiai mėgsta lervas, tačiau yra tikėtina, kad jie valgys vabzdžius tuomet, kai kiti maisto šaltiniai bus apriboti ir paukščiai bus alkani.
Ne tik paukščiai, bet ir kiti gyvūnai mėgsta milčiaus lervas, pvz. tokie kaip: pelės, žiurkės, tarakonai, varlės ar gyvatės. Milčiaus lervomis kartais maitinasi ir žmonės.
Kaip milčiaus lervas šerti paukščiams
Milčiaus lervas paukščiams duoti valgyti galima dviem būdais: duoti gyvas lervas arba pakepintas bei džiovintas. Manoma, jog paukščiai labiau mėgsta gyvas lervas, kadangi jos juda ir taip sužadindamos paukščių apetitą.
Gyvos lervos paukščiams turėtų būti pateikiamos plokščios formos inde, su tiesiais bei lygiais kraštais. Puikiai tinka mažas plastikinis ar stiklinis indas ar stiklainis. Be to, indo kraštai turėtų turėti tvirtą dugną bei būti aukštesni. Būtų gerai šiuos indus pritaisyti prie stulpų arba platformų maitinimo stočių. Kadangi šios lervos juda, kad jos nepabėgtų, indo šonai turi būti bent 2,5- 5 cm gylio. Džiovintos ar skrudintos milčiaus lervos gali būti pateikiamos atskiruose induose arba sumaišyti su sėklomis, taukais ar vaisiais, kad paukščio mityba būtų subalansuota.
Paukščių mityba neturėtų susidėti vien tik iš milčiaus lervų, reikia ir kitų produktų. Taigi, dėl šios priežasties milčiaus lervas rekomenduojama paukščiams duoti ribotais kiekiais. Vieno mažo indelio turėtų pakakti visai dienai.
Nepamirškite, jog paukščiams reikia duoti tik grynas, nepaskanintas lervas. Jokiais būdais negalima duoti prieskoniais paskanintų lervų, nes pastarieji taip pat kaip ir įvairios kvapiosios medžiagos ir saldikliai paukščiams yra toksiški bei pavojingi.
Taigi, milčiaus lervos yra puikus maistas paukščiams. Net ir patys jautriausi ir išrankiausi paukščių augintojai gali priprasti prie šių vabzdžių, supratę, kokią naudą jie duoda paukščiams.