Paskelbta

Pietinės voverės skraiduolės auginimas namuose

Voverės skraiduolės – tai graužikai, kurie kai kuriems gali tapti puikiais naminiais gyvūnėliais. Jos yra gerai žinomos ne tik dėl jų išskirtinių, unikalių judesių, tačiau ir dėl didelių akių, pilko arba kaštonų spalvos kūno ir baltos papilvės. Kadangi šios rūšies voverės yra naktinės, jų didelės akys joms pasitarnauja nakties metu.

Pietinės Voverės skraiduolės yra randamos laukinėje gamtoje, paprastai yra aptinkamos Amerikos pietinėje bei rytinėje dalyje. Kaip ir kitų rūšių voverės, voverės skraiduolės gyvena medžiuose ir juda nuo vieno medžio ant kito medžio naudodamos specialią membraną (angl. Patagium), kuri randasi tarp jų kojų. Voverės skraiduolės, lygiai taip pat kaip ir nykštukinės voverinės skraiduolės, yra linkusios prisirišti prie savo šeimininkų, kai jos yra auginamos nuo pat gimimo. Tai yra itin didelės priežiūros ir daug dėmesio reikalaujantys gyvūnėliai. Netgi yra rekomenduojama auginti tokias dvi voveres skraiduoles, kad jos nesijaustų vienišos.

 • Mokslinis pavadinimas: Glaucomys Volans
 • Gyvenimo trukmė: nuo 10 iki 15 metų
 • Ūgis ir svoris: ūgis nuo 20 iki 25 cm ilgio (įskaitant uodegą, kuri gali sudaryti beveik pusę gyvūno ilgio). Svoris nuo 50 iki 100g.
 • Priežiūra: Sudėtinga.

Pietinės voverės skraiduolės elgesys bei temperamentas

Pietinės voverės skraiduolės pasižymi išskirtiniu prieraišumu ir jeigu šeimininkai jas įsigyja ir augina nuo mažens, jos labai glaudžiai prisiriša prie savo šeimininkų. Jos įsivaizduodamos, jog žmonės yra medžiai, labai mėgsta laipioti ant savo šeimininkų. Šios voverės jaučiasi patogiai ir saugiai besislėpdamos rankovėse arba miegodamos savo šeimininkų rūbų kišenėse. Specialūs voverių nešiojimo maišeliai, kuriuose galima nešioti voveres, yra labai svarbūs formuojant artimą ryšį tarp voverės ir jos šeimininko. Nors ir pietinės voverės skraiduolės iš prigimties yra naktinės, tačiau jos vis gi gali prisitaikyti prie savo šeimininko rėžimo ir leisti laiką su juo dieną, su sąlyga jeigu jos turi specialų maišelį ar kišenę, kurioje gali miegoti.

Voverės, kurios nėra tinkamai auklėjamos ir, kurioms nėra skiriama itin daug dėmesio, išsigandę gali pradėti kandžiotis iki tokio lygio, jog netgi gali pasirodyti neįmanoma sutramdyti šią laukinę suaugusią pietinę voverę skraiduolę. Beje, jas yra sunku pastebėti laukinėje gamtoje, nes jos yra labai baikščios ir gali judėti itin greitai.

Pietinės voverės skraiduolės auginimas namuose

Kadangi pietinės voverės skraiduolės nėra didelės, joms užtenka ir mažo narvelio. Tačiau, reiktų nepamiršti atkreipti dėmesio į tai, jog jos tūrėtų erdvės, kad galėtų laisvai lakstyti bei laipioti. Į vertikalią erdvę reiktų atkreipti daugiau dėmesio nei į horizontalią erdvę, nes vertikali erdvė šioms voverėms yra svarbesnė. Dėl šios priežasties, aukštas narvelis yra idealiausias variantas. Nykštukinėms voverinėms skraiduolėms skirti narveliai irgi tinka, tačiau yra svarbu, jog tinklelis būtų siauras (nuo 1 iki 2 cm). Kai kurie voverių šeimininkai pastebi, jog namuose pagaminti narveliai irgi puikiai pasitarnauja. Beje, pietinės voverės skraiduolės yra tikros graužikės. Būtinai įsitikinkite, jog jos nepragrauš narvelio, mėdį ir plastiką padengdami viela. Tinkami narvelio apatinės dalies išmatavimai yra 60×60 cm. Ir kuo aukštesnis narvas, tuo geriau.

Svarbu, jog narvelyje būtų šakų, kurias voverės galėtų graužti, ir, ant kurių galėtų laipioti. Medvilniniai lynai, pakabinti narve, taip pat suteiktų galimybę voverėms laipioti ir žaisti. Inkilai turėtų būti iškloti servetėlėmis ar popieriniais rankšluosčiais (venkite siūlų, kurie apsiviję aplink voverės koją galėtų ją sužeistų). Narvelio apačioje gali būti patiesta patalinė arba graužikams tinkamas kraikas.

Pietinės voverės skraiduolės negali siurbti vandens per vamzdelį iš vandens buteliukų, tad pasirūpinkite, jog jūsų voverės narvelyje visuomet būtų plokščios formos dubuo su švariu vandeniu. Taip pat yra rekomenduojama narvelyje pastatyti bėgimo ratą, dėl voverės fizinio aktyvumo. Kietas paviršinis bėgimo ratas yra saugiausias pasirinkimas būtent dėl voverės skraiduolės ilgos uodegos.

Jeigu namuose laikote kates, nepamirškite, jog jos gali kelti pavojų pietinėms voverėms skraiduolėms. Jeigu planuojate auginti kelis gyvūnus, neleiskite pietinėms voverėms skraiduolėms žaisti už narvo ribų be atidžios priežiūros.

Maistas ir vanduo

Laukinėje gamtoje pietinės voverės skraiduolės minta įvairiais riešutais, sėklomis, vaisiais ir vabzdžiais. Auginant šias voveres namuose, galima jas maitinti šiais dalykais:

 • Kedro riešutais
 • Moliūgų sėklomis
 • Saulėgrąžomis
 • Karijomis
 • Graikiniais riešutais
 • Gilėmis
 • Hikorijos riešutais
 • Paukščių maisto mišiniais
 • Įvairiomis šviežiomis daržovėmis (pvz.: kukurūzais ar saldžiosiomis bulvėmis) ir vaisiais
 • Zoofobusų lervomis
 • Milčių lervomis

Kartais galima voveres palepinti ir baltymų turinčiu maistu, pvz.: kietai virtu kiaušiniu ar vištiena. Taip pat yra manoma, jog pietinės voverės skraiduolės labai mėgsta valgyti drugius.

Kadangi šios voverės yra jautrios kalcio trūkumui, svarbu, jog į jų maistą būtų dedama kalcio ir vitamino D3 papildų (tai yra svarbu kalcio medžiagų apykaitai). Fosforo turintys produktai turėtų būti ribojami, nes fosforas jungiasi su kalciu organizme. Kalcio papildas arba sepijos kriauklė, kartu su mineralų akmeniu turėtų taipogi būti narve. Visi šie papildai teigiamai veikia ir stiprina voverių dantis, kadangi jų dantys yra linkę nuolat augti.

Dažniausi sveikatos sutrikimai

Pietinėms voverėms skraiduolėms paprastai nereikia jokių vakcinų, nes paprastai jos nėra linkę sirgti kokios nors ligomis. Tačiau, šioms voverėms dažnai ima trūkti kalcio organizme. Tačiau kalcio papildai narve padėtų greitai išvengti šios problemos.

Pietinės voverės skraiduolės įsigijimas

Jei Jūsų šalyje pietinę voverę skraiduolę yra leistina laikyti kaip naminį gyvūną, geriausia įsigyti jauną voverę iš patikimo šaltinio. Nepamirškite, jog šio tipo voverės reikalauja daug priežiūros, dėmesio ir jau nuo pat mažų dienų pradėsite megzti ryšį su savo augintiniu. Jeigu manote, jog šiam augintiniui negalėsite skirti pakankamai dėmesio ir laiko, šis gyvūnas tikriausiai yra ne jums. Veterinarai arba naminių gyvūnėlių parduotuvės darbuotojai gali patarti bei padėti rasti patikimą šaltinį ar žmogų, kuris užsiima šių voverių veisimu.

Į pietinę voverę skraiduolę panašūs gyvūnai

 • Nykštukinė voverinė skraiduolė
 • Triušis
 • Jūrų kiaulytė